Francúzska kuchyňa

Obľúbené francúzske reštaurácie v Bratislave. Ktoré z nich stoja za to?

Hľadáte najlepší francúzsky podnik v Bratislave, v ktorom si vychutnáte dobré jedlo, kvalitné vína a jedinečnú atmosféru? Toto sú najlepšie hodnotené francúzske reštaurácie, ktoré môžete navštíviť v hlavnom meste. Ktoré z nich ste už vyskúšali? Najlepšie reštaurácie bratislava?

1.    Colette

Ak hľadáte autentickú francúzsku reštauráciu a modernou kuchyňou, musíte navštíviť modernú francúzsku Colette. Majiteľka je milovníčka Paríža, francúzsku kuchyňu ma v malíčku a okrem toho je prísna detailistka. Exkluzívna francúzska reštaurácia Colette je preto dokonalá v každom ohľade. Vďaka majiteľke a jej francúzskemu priateľovi má tento podnik všetko, čo by ste od francúzskej reštaurácie očakávali.

 

Luxusný dizajn, jedinečné menu, podmanivú atmosféru a širokú ponuku kvalitných francúzskych vín. Základ jedálneho lístka tvoria kvalitné suroviny priamo z Francúzska a tradičné recepty, ktoré sa však v podaní oceňovaného šéfkuchára menia na moderný gurmánsky zážitok.

Špecialitou podniku sú každotýždenné špeciality, prostredníctvom ktorých môžu hostia ochutnať a navštíviť vždy iný kúsok Francúzska.

Colette prináša do srdca Bratislavy štýlový podnik, ktorý by mohol konkurovať luxusným parížskym reštauráciám. Širokú ponuku french cuisine dopĺňajú tradičné dezerty ako Crêpes Suzette, Tarte tatin či krehké venčeky Paris brest. Okrem toho tu môžete ochutnať tradičné madlenky, ktoré sa vám budú rozplývať na jazyku.

najlepšie reštaurácie bratislava

2.    Fleur Bakery

Ak dostanete chuť na čerstvé francúzske pečivo či francúzske dezerty, odporúčame vám navštíviť Fleur Bakery. Útulný podnik nachádzajúci sa v centre Starého mesta nájdete vďaka vôni čerstvého pečiva, ktorá sa od rána nesie blízkymi uličkami. Zastavte sa na čerstvý croissant a vychutnajte si raňajky ako Francúzi.

3.    Brasserie La Marine

Hľadáte francúzsku kuchyňu s uvoľnenou atmosférou a širokou ponukou klasických francúzskych pokrmov? V podniku nachádzajúcom sa na promenáde v blízkosti Dunaja si môžete vychutnať morské plody aj francúzske cestoviny.  

Carbonara cestoviny

4.    Chez Balzac

Chez Balcaz nie je ako klasické francúzske reštaurácie. Nájdete tu potraviny, kaviareň aj pekáreň s čerstvým francúzskym pečivom. Či už dostanete chuť na poctivú francúzsku chrumkavú bagetu, studenú kuchyňu alebo čerstvú kávu, z podniku Chez Balzac s netradičným konceptom neodídete sklamaní.

5.    Le Miam Patisserie

Sladká bodka na záver. Obľúbená francúzska cukráreň v Starom meste ponúka tradičné aj netradičné dezerty, ktoré sú nielen chutné, ale aj očarujúco prepracované. Farebné dezerty, nadýchané koláčiky a krehké makronky si získali srdcia mnohých Bratislavčanov. Štýlová francúzska pattiserka je stálicou bratislavskej gastro scény.

author-avatar

About Alexandra

Alexandra pre vás pravidelne pečie čerstvé texty zo sveta francúzskej kuchyne a gastronómie. Vo voľnom čase vášnivá čitateľka, cestovateľka a degustátorka nových chutí, počas dňa zodpovedná copywriterka a transcreatorka. Vo svete marketingu sa pohybuje viac než 8 rokov, počas ktorých neustále zbiera nové znalosti a skúsenosti.

Related Posts