francúzske víno a krb
Francúzska kuchyňa, Francúzske víno

Jeseň vo francúzskom štýle. 3 jednoduché tipy, ako si spríjemniť dlhé večery

Niekto ich miluje a teší sa na ne celý rok, iný by najradšej zaspal zimným spánkom a zobudil sa na jar. Jesenné či zimné večery však môžu byť príjemné, pokojné aj romantické. Inšpirujte sa zvykmi Francúzov, ktorí vedia, ako si vychutnať každé ročné obdobie.

1. Dobrá spoločnosť

Nekonečné rozhovory, smiech a k tomu pohár vína či dobré jedlo. Francúzi milujú spoločnosť. Je azda niečo príjemnejšie, než čas strávený s tými, ktorých máte radi? Či už je to vaša rodina, priatelia alebo partner, na ktorého máte počas pracovných dní len málo času. Dobrá spoločnosť dokáže zázraky. Ak hľadáte spôsob, ako si spríjemniť dlhé jesenné večery, zájdite s priateľmi na pohár francúzskeho vína alebo pravú francúzsku večeru do tradičného bistra.

Príjemné chvíle s blízkymi môžete stráviť aj doma. Ak si chcete skutočne oddýchnuť, odložte za hlavu všetky starosti spojené s prípravou. V Colette sa postaráme o to, aby ste na stole mali len tie najlepšie francúzske špeciality z french cuisine. Nechajte na nás kompletný catering vrátane francúzskeho vína z našej ponuky.

 

2. Hygge po francúzsky

Aj Francúzi majú svoju verziu dánskej pohody zvanej hygge. Nájsť si niečo krásne na každom okamihu, tešiť sa z maličkostí a vychutnávať si prítomný moment. To všetko sa môžeme od Francúzov učiť. Radosť sa predsa skrýva v maličkostiach. Voňavá sviečka, červené víno z francúzskych viníc, nová kniha obľúbeného autora, voňavá káva a krehké sušienky či horúci kúpeľ po náročnom dni.

Francúzi nepotrebujú veľké veci. Aj vy si môžete spríjemniť jesenný večer drobnosťami, ktoré vám urobia veľkú radosť. čo tak tradičné francúzske dezerty alebo krehké madlenky práve vybraté z rúry? V našej francúzskej patisserie nájdete bohatú ponuku tých najlepších dezertov a madleniek pripravených podľa tradičného receptu.

3. Aktivity, ktoré vás tešia

Vraví sa, že spokojní ľudia sa venujú trom koníčkom. Koľko ich máte vo svojom živote vy? Ruku na srdce, väčšina z nás si po náročnom dni len zriedkakedy nájde čas na príjemné aktivity. Skúste to tentokrát inak. Vyčleňte si každý deň aspoň zopár minút na to, čo vás napĺňa a baví. A možno objavíte niečo celkom nové. Jeseň je na to ideálna.

 

Je len na vás, či si budete každý večer čítať, počúvať hudbu, meditovať alebo si pozriete film s pohárom francúzskeho vína a niečím chutným. Dajte si záväzok, že si na jeseň každý večer venujete čas len pre seba a svoje koníčky.

 

 

author-avatar

About Alexandra

Alexandra pre vás pravidelne pečie čerstvé texty zo sveta francúzskej kuchyne a gastronómie. Vo voľnom čase vášnivá čitateľka, cestovateľka a degustátorka nových chutí, počas dňa zodpovedná copywriterka a transcreatorka. Vo svete marketingu sa pohybuje viac než 8 rokov, počas ktorých neustále zbiera nové znalosti a skúsenosti.

Related Posts