Colette, reštaurácia Bratislava
Francúzska kuchyňa, Reštaurácia Bratislava

TOP 7 najlepších fine dining reštaurácií v Bratislave

Hľadáte reštaurácie s vysokým hodnotením v Bratislave? Miesta, ktoré by mal poznať každý gurmán a milovník kvalitnej gastronómie? Pre pôžitkárov a milovníkov jedinečných gastronomických zážitkov je Bratislava skutočným rajom. Treba však vedieť, ktoré reštaurácie v Bratislave sú tie naj a ktoré sú len pascou na turistov. Spoznajte naše gurmánske tipy v Bratislave, ktoré stoja za to.

Špičkový fine dining v Devíne

Nádherné výhľady, sofistikované chute, prvotriedny servis, lokálne suroviny, vyšperokované menu… Na Devíne vyrástla v roku 2022 reštaurácia ECK, ktorá sľubuje gastronomický zážitok na svetovej úrovni. Už pri vstupe pochopíte, že ste neprišli do bežnej slovenskej reštaurácie. Po príchode vás priváta dvojica hostesiek, ktorá vás dovedie až k stolu. Po ceste môžete obdivovať množstvo umeleckých diel, ktoré zdobia reštauráciu. Večer vám bude spríjemňovať nenútená hudba.

Čerešniškou na torte je presklenná špajza a otvorená kuchyňa so skupinou šikovných kuchárov pod vedením Daniela Tilingera. Tasting menu, ktoré stojí 105 €, obsahuje 13 menších či väčších jedál (kačacie consommé, kváskový chlieb či jeseter). K nemu si môžete vychutnať jedno z mnohých luxusných vín, s ktorým výberom vám poradí hlavný someliér Peter Lunter. Súčasťou podniku je aj súkromý priestor určený na privátne akcie.

Colette – Francúzska klasika so šarmom Paríža

Najlepšia reštaurácia Bratislava? Rozhodne tá so šarmom Paríža. V modernej francúzskej reštaurácii Colette, ktorá je právom považovaná za naj reštauráciu v Bratislave, sa snúbi štýlový dizajn, kvalitné recepty a unikátne chute. Len tu si môžete dopriať pocit luxusu a pohody zároveň. Táto reštaurácia v Bratislave ponúka všetko pre váš jedinečný kulinársky zážitok. Či už sa rozhodnete ochutnať týždennú špecialitu šéfkuchára, alebo stavíte na istotu a objednáte si jednu z typických francúzskych špecialít, odídete s pocitom, že sa musíte vrátiť. Chcete potešiť priateľa, partnerku alebo kolegu dokonalým darčekom? Darujte darčekový poukaz do reštaurácie Colette. Vďaka nemu budú mať aj vaši známi možnosť zažiť Paríž na tanieri v tejto špičkovej reštaurácii.

 

 

Chute inšpirované Talianskom

Medzi top hodnotené reštaurácie v Bratislave nepochybne patrí aj rodinný podnik Gatto Matto inšpirovaný Talianskom. Túto reštauráciu nájdete na Ventúrskej aj Panskej ulici, v oboch pobočkách je takmer vždy plno. Jedálny lístok je postavený na tradičných talianskych chutiach, nájdete tu však aj moderné pokrmy. Na svoje si tu prídu milovníci cestovín aj tradičnej pizze a ich krémové rizoto pohladí vaše chuťové poháriky.

Zážitková reštaurácia v Bratislave

Lukáš Hesko kedysi pôsobil v michelinskej reštaurácii v Londýne. Dnes môžete jeho jedlá ochutnať v centre mesta priamo pod Dómom sv. Martina na Rudnayovom námestí. Aj vďaka tomuto šéfkuchárovi sa reštaurácia Irin. radí medzi top hodnotené reštaurácie v Bratislave. Lukáš Hesko priniesol do Bratislavy opäť nový koncept moderného fine diningu.

Menu je živé, dynamické a mení sa na základe sezónnosti a dostupnosti ingrediencií. Dôraz je kladený na lokálne suroviny a ich kreatívne kombinovanie. Ochutnať môžete degustačné zložené z 9 chodov za 85 €, s dvoma základnými možnosťami párovania – vínneho (45 €) alebo nealkoholického (40 €).

Kúzlo, ktoré vás vráti do minulosti

Presne to sľubuje Reštaurácia Houdini, ktorá si vás získa jedinečným dizajnom a výnimočnými chuťami. Niet divu, že sa radí medzi najlepšie reštaurácie v Bratislave. Podnik s príjemnou atmosférou pomenovaný podľa svetoznámeho kúzelníka prináša kulinárske zázraky, ktoré vznikajú pod rukami skúseného šéfkuchára Michala Škrabáka.

Na skok do Mexika

Mexická reštaurácia Mezcalli nachádzajúca sa v centre Bratislavy sľubuje, že vám prostredníctvom tradičných, ale inovatívnych jedál a nápojov umožní zažiť aspoň kúsok z mexickej kultúry. Zárukou skutočne autentického zážitku je samotný chef, Brian Navarro, ktorý pochádza z Mexika. V tejto reštaurácii si vychutnáte vynikajúci obed, ale aj pomalý nedeľný brunch či tacos ako z prvotriednej mexickej kuchyne.

V menu nájdete aj jedlá ako Dorado Zarandeado (pražma zlatá grilovaná na uhlí s Chimichurri a Zarandeado) či Krevety al Ajillo. Z nápojového lístka vypichneme najmä širokú ponuku koktejlov. Chýbať samozrejme nemôže ani tradičná mexická Tequila, ktorá vás dostane do tej správnej nálady.

Lokálna kuchyňa v modernom prevedení

Reštaurácia Bystronomi je výsledkom nadšenia pre dokonalé chute. Lokálne suroviny a tradičné recepty v tomto podniku nabrali celkom nový rozmer. Rozmer, ktorý si okamžite zamilujete. Luxusné 5-chodové degustačné menu je zložené z jedál ako marinovaný pstruh, hlivová tlačenka či držkovo-gaštanová polievka. Nedotknutá nezostala ani slovenská klasika v podobe vyprážaného syra.

Čerstvý kravský syr z remeselnej syrárne Cheesio v Dolných Salibách je podávaný s kimchi. Pečený karfiol si tu vychutnáte s bielou hľuzovkou a kuracie srdiečka sú marinované v shiokoji. V Bystronomi si na svoje príde naozaj každý. Milovník slovenskej klasiky, ale aj gurmán, ktorý rád experimentuje.

FAQ

Q: Aké sú hlavné charakteristiky fine dining reštaurácie ECK v Devíne?

A: Reštaurácia ECK ponúka nádherné výhľady, sofistikované chute, prvotriedny servis a lokálne suroviny. Jej interiér je zdobený umeleckými dielami a atmosféru dotvára nenútená hudba.

Q: Čo môžem očakávať od tasting menu v reštaurácii ECK?

A: Tasting menu v reštaurácii ECK stojí 105 € a obsahuje 13 rôznych jedál, vrátane kačacieho consommé a kváskového chleba, spolu s luxusnými vínami, pričom s výberom vám poradí hlavný someliér.

Q: Ako sa líši talianska reštaurácia Gatto Matto od ostatných fine dining podnikov v Bratislave?

A: Gatto Matto ponúka tradičné talianske chuti s moderným twistom, vrátane cestovín, pizzy a krémového rizota, a má pobočky na Ventúrskej aj Panskej ulici.

Q: Čo ponúka francúzska reštaurácia Colette v Bratislave?

A: Colette sa vyznačuje štýlovým dizajnom, kvalitnými receptami a jedinečnými chuťami. Ponúka luxusnú atmosféru a špeciality ako týždenné jedlá od šéfkuchára alebo typické francúzske pokrmy.

Q: Aký je kulinárny prístup Lukáša Heska v reštaurácii Irin.?

A: Lukáš Hesko v reštaurácii Irin. predstavuje moderný fine dining koncept s živým, dynamickým menu založeným na sezónnosti a dostupnosti ingrediencií, vrátane 9-chodového degustačného menu.

Q: Aký zážitok ponúka Reštaurácia Houdini?

A: Reštaurácia Houdini prináša jedinečný dizajn a výnimočné chute, ktoré vytvára skúsený šéfkuchár Michal Škrabák. Je známa pre svoju príjemnú atmosféru a kulinárske zázraky.

Q: Čo je špeciálne na reštaurácii Bystronomi?

A: Bystronomi zdôrazňuje lokálne suroviny a tradičné recepty s moderným prevedením. Ponúka luxusné 5-chodové degustačné menu s jedinečnými kombináciami ako marinovaný pstruh a hlivová tlačenka.

Q: Čo môžem očakávať v mexickej reštaurácii Mezcalli?

A: Mezcalli ponúka autentické mexické jedlá a nápoje, ako sú Dorado Zarandeado a Krevety al Ajillo, spolu s širokou ponukou koktejlov a tradičnou Tequilou, pod vedením mexického šéfkuchára Briana Navarra.

Q: Ponúkajú tieto reštaurácie aj súkromné priestory pre akcie?

A: Niektoré z týchto reštaurácií, ako ECK, ponúkajú súkromné priestory určené na privátne akcie a oslavy.

Q: Je v týchto reštauráciách potrebná rezervácia?

A: Väčšina fine dining reštaurácií v Bratislave vyžaduje rezerváciu, najmä počas víkendov alebo špeciálnych udalostí, aby ste si zabezpečili stôl.

author-avatar

About Alexandra

Alexandra pre vás pravidelne pečie čerstvé texty zo sveta francúzskej kuchyne a gastronómie. Vo voľnom čase vášnivá čitateľka, cestovateľka a degustátorka nových chutí, počas dňa zodpovedná copywriterka a transcreatorka. Vo svete marketingu sa pohybuje viac než 8 rokov, počas ktorých neustále zbiera nové znalosti a skúsenosti.

Related Posts