INŠPIRÁCIA

PREČO NÁZOV COLETTE?

Colette je vznešené francúzske meno, ktoré má ten správny „cink a šarm“. V mysli si ho môžete predstaviť ako francúzske dievča s červeným rúžom, ktoré sprevádza krásna vôňa. Práve toto meno zanechalo v Richardovi krásne spomienky na Francúzsko a Paríž. Krásny a voňavý Paríž.
Počas jeho práce v kuchyni v Paríži navštevovala jednu prevádzku dáma menom Colette. Jej tvár nikdy nevidel , no vždy ju sprevádzal šarm dámy a dokonalý parfum.
orezany
NÁŠ CHEF

RICHARD KALANIN

Od malička chcel variť. Tešila ho radosť z jeho práce a najmä to, že ľuďom chutilo. S jeho maminou doma rád piekol dezerty a všeobecne mu sladké jedlá veľmi chutia. Jeho kroky smerovali na školy venované kuchárstvu, zúčastnil sa rôznych kuchárskych a cukrárskych súťaží a po úspešnom dokončení školy sa presťahoval do Bratislavy. Tu pracoval pre známejšie podniky no na Slovensku sa nezdržal veľmi dlho.

„ Chcel som ísť pracovať do zahraničia ale moja dohodnutá práca sa zrušila a tak som si kúpil jednosmernú letenku do Paríža“. A práve v Paríži získal Richard tie najlepšie skúsenosti a láska k dezertom a dobrému jedlu sa ešte viac prehĺbila.
„Dezertu by sa mala pripisovať rovnaká hodnota ako hlavnému jedlu“ hovorí Richard.

tradičná francúzska cukrovinka
PÁR SLOV

O NÁS

Sme prvý gurmánsky butik na Slovensku. Prinášame na slovenský trh ten najtradičnejší francúzsky dezert- Madlenky. Madlenky sú synonymom Francúzska rovnako ako víno a cesnak alebo bagety a syr. Tento malý koláč si obľúbili králi a roľníci od 17. Storočia. A teraz ho môžete ochutnať aj vy. Sme dvaja mladý zakladatelia, Michaela a Richard a rozhodli sme priniesť na Slovensko kúsok Francúzska. V našom sortimente nájdete rôzne príchute- od tej najtradičnejšej až po úplne nové a zážitkové chute týchto malých koláčikov.

Náš obchod sme sa rozhodli pomenovať Gurmánsky Butik- prinášame niečo jedinečné, špeciálne a s láskou pripravené a butik je to miesto, kde to nájdete. Dúfame že ste sa o nás niečo dozvedeli.