COLETTE

O NÁS

Sme prvý gurmánsky butik na Slovensku. Prinášame na slovenský trh francúzsky dezertmadlenky. Madlenky sú synonymom Francúzska, rovnako, ako víno a cesnak alebo bagety a syr. Hoci sú len malým koláčikom, ich chuť si získala srdcia kráľov i roľníkov už v 17. storočí. Tradičné francúzske madlenky si právom nárokujú aj na pozornosť moderného spotrebiteľa a túto originálnu lahôdku môžete teraz ochutnať aj vy.

Jediný francúzsky dezert s mnohými tvárami

V našom sortimente nájdete rôzne príchute madleniek, ktoré premenia každé sústo na osobitý zážitok. Vybrať si môžete tradičné francúzske madlenky aj madlenky plné nových príchutí pre ešte úžasnejší, nenapodobiteľný pôžitok.

AKO SA TO CELÉ ZAČALO

Za nápadom ponúkať francúzske koláčiky stojí mladá zakladatelka Michaela. Ich chuť, ktorá vás prenesie na tie najkrajšie zákutia Francúzska, ju oslovila natoľko, že sa rozhodla ich priniesť na Slovensko.

Colette – Modern French Cuisine, v ktorom nájdete tradičné francúzske dezerty a Paríž na tanieri

Colette je momentálne miestom, kde si viete vychutnať nie len tradičné francúzske madlenky ale aj sa na pár hodín ocitnúť v Paríži. Sme skvelým „after work miestom“ kde strávite kvalitný čas so svojimi priateľmi, rodinou ale aj v súkromí pri dobrom vínku či koktaily.

Naša prevádzka otvára o 16:00 a menu v štýle Paríž na tanieri si u nás dáte už od 17:00. Pravidelne prinášame niekoľko akcií do mesiaca, kedy si vychutnáte Signature Cocktaily v skvelých zľavách alebo sa prenesiete pri more a dáte si výborne slávky či ustrice. Všetky akcie treba sledovať na našom instagrame @colette.jadore, kde o nich pravidelne píšeme.

V našom aktuálnom menu nájde to najlepšie z modernej francúzskej kuchyne. Všetko pripravujeme a pečieme u nás z kvalitných surovín. Pochutnáte si na dokonalom steak-u alebo aj na tradičnej francúzskej cibuľovej polievke. Samozrejme u nás nesmie chýbať ani poctivo pripravená FOIE GRAS či GRAVLAX CARPACCIO. Tartate de Boeuf a Vitello Saumon, Jahňací Bourguignon či vegánska Beluga. To všetko u nás už od 17:00.

bakery-baker-img
CO-FOUNDER

MICHAELA BUDÁČOVÁ

Nápad ponúknuť to najlepšie zo získaných skúseností slovenským zákazníkom sa narodil v hlave Michaely. Michaela sa už viac ako 10 rokov venuje modelingu, verejnosť ju pozná najmä vďaka finále Miss Slovensko 2019. A keďže móda, cestovanie a spoznávanie nových krajín sú neodlučiteľne spojené s dobrým jedlom, rozhodla sa nájsť tradičný dezert, ktorý je u nás zatiaľ málo známy. Zo všetkých lahôdok, ktoré na svojich cestách ochutnala, vyhrala francúzska pochúťka — madlenky, ktoré objavila ja vďaka svojmu francúzskemu priateľovi. Otvoriť si prevádzku vzniklo v mojej hlave už viac ako pred rokom a to hlavne počas pandémie, keď mi chýbal strávený čas s priateľmi. Preto som vytvorila Colette- skvelé jedlo, milí personál, kvalitne a dobre strávený čas s gurmánskym zážitkom v každom jedle a zákusku.

PREČO NÁZOV

COLETTE

Colette je vznešené francúzske meno, ktoré má doslova ten správny „cink“. Je veľmi tradičné (ako naše madlenky) a v súčasnosti sa vo francúzsku už veľmi nepoužíva. V minulosti Colette ako dáma, so sebou niesla nezabudnuteľný zážitok. Preto sa aj moja prevádzka volá Colette. Jednoducho J´adore!